PDF Kitap İndir - E Kitap İndir - EPUB İndir Madalyonun İçi Pdf indir - PDF Kitap İndir - E Kitap İndir - EPUB İndir
Psikoloji ekitap

Madalyonun İçi Pdf indir

Okuyacağınız Kitabı Arkadaşınıza Gönderin !

Madalyonun İçi kitabı Gülseren Budayıcıoğlu tarafından kaleme alınmış olan harika bir romandır. Madalyonun İçi  kitabını pdf olarak indirebilir , okuyabilirsiniz. 

Bir Psikiyatrın Not Defterinden :

Yıllardır “panik atak” yaşayan bir işadamı.. Kendini peygamber ilan eden bir doktor… Çok temiz olmak uğruna evlerini “çöp apartman” haline getiren üç kız kardeş… Kendini bildiği günden beri, babası başta olmak üzere, çevresindeki bütün erkeklerden dayak yiyen genç bir kadın… Ağır ceza reisi bir babanın “fahişelik” mesleğini seçen kızı… Radyo ve televizyonlardaki bütün şarkıların kendisi için çalındığını zanneden genç bir devlet memuresi… Dünyaya kız olarak gelen ancak kendini erkek hisseden bir transseksüel… Doktorunu intihar etmekle tehdit eden bir öğrenci… Ölümcül bir hastalığa yakalanmış genç bir bankacı…

Bir okuyucu Madalyonun içi kitabı hakkında şu yorumlarda bulunuyor ; “psikolojik rahatsızlığı olan insanları psikiyatrist gözüyle detaylı ve akıcı birşekilde anlatan mutlaka okunulması gereken kitap. o insanların neler çektiklerini, etrafınızda bu insanlardan varsa onlara nasıl yaklaşmanız gerektiğini anlayacağınız şahane bir eser.”

Bu kitapta, Türkiye’ de değişik nedenerle psikiyatra başvuran her kesimden insanımızın hikayelerini bulacak, başta aşk ve ölüm olmak üzere “insanlık halleri” ile karşılaşacaksınız. İnsanlar size içini açacak, en gizli sırlarını sizinle paylaşacak. Ve bütün bu sorunlar, hastalar ve hastalıklar karşısında Türkiye şartlarında bir ruh doktorunun duyguları, düşünceleri, yapabildikleri ve yapamadıklarını göreceksiniz.

Ayrıca Bilgi : Ankara üniversitesi tıp fakültesi mezunu ve yıllarca trt’de spikerlik yapmış doktor gülseren budayıcıoğlu‘ nun 2004 yılında remzi kitabevi tarafından piyasaya sürülmüş ilk kitabıdır. bir psikiyatristin not defterinden sayfalara dökülmüş olan bu kitap, gülseren budayıcıoğlu’nun danışanlarıyla yaptığı gerçek seanslarından oluşmaktadır. her vakada kendinizi bulabileceğiniz, yer yer gözünüzden yaşlar dökülen, terapi seanslarındaki içtenliği, empatiyi ve saygıyı en derinden ve doğal haliyle hissettiğiniz bir kitaptır. okunmaya başlandığı ilk andan itibaren ise akıcılığını hiç kaybetmeden akar gider. ayrıca böylesine etkileyici bir kitap hakkında bu kadar az entry olması ise şaşırtmıştır.

insanlara karşı ön yargıların arttığı, saygının azaldığı, sevginin artık görünmez olduğu bu zamanlarda insanın değerini anlamak adına okunması gereken bir kitaptır. cinini çıkardım ve çöp apartmanı okurken gözlerinizdeki o ışığı ise şimdiden görür gibi oldum. kendinizi daha yakından tanımak için bu kitabı okuyun, okutturun. Bu kitabın bir yerlerinde mutlaka kendinizi bulacak, kendinizle yüzleşeceksiniz. Okudukça, yaşamın, sağlığın, sevginin ve huzurun değerini daha iyi anlayacak; her damlası ayrı bir duygunun rengini taşıyan bir çağlayanın altından geçecek ve tertemiz olacaksınız.

Bu kitap bir harika dostum 🙂  

Gülseren Budayıcıoğlu, Madalyonun İçi kitabının yayımlanmasından bir yıl sonra, Ankara’nın T.C. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı ilk özel psikiyatri merkezi olan Özel Madalyon Psikiyatri Merkezini kurarak en büyük hayalini gerçekleştirdi. İlk kitabının adını taşıyan bu kurumun beraberinde Budayıcıoğlu, psikiyatriyi günlük yaşamın pratikleri içerisinde kitlelere ulaştıran eserler yazmaya devam ediyor.

Gülseren Budayıcıoğlu Madalyonun İçi kitabını pdf olarak indirmek için yorum kısmına mail adresinizi bırakmanız gerekmektedir. Kitap mail adresinize gönderilecektir. 

[Toplam: 86   Ortalama: 4.4/5]

Bir yorum